5
(1)

 

Postępująca cyfryzacja przynosi przedsiębiorcom nowe, stale ulepszane narzędzia informatyczne, które skutecznie wpływają na potencjał biznesowy całej organizacji. Szukasz rozwiązania, które pomoże Twoim pracownikom w sprawnej obsłudze procesów kadrowo-płacowych? Sprawdź, jakie korzyści przynosi opcja generowania elektronicznych pasków płacowych i PIT-11 za pomocą platformy Teta AIR.

Zapewnij sobie transparentność, udostępniając pracownikom elektroniczne paski płacowe

Chcąc usprawnić comiesięczny proces rozliczania wynagrodzeń zespołu, przedsiębiorcy mogą zdecydować się na generowanie elektronicznych pasków płacowych, które zawierać będą składowe otrzymywanych przez pracowników pensji oraz informacje na temat wybranego przez nich sposobu płatności. Zatrudnieni mogą monitorować dodatkowo dane dotyczące obowiązującej ich aktualnie stawki oraz stałych potrąceń.

Aby pobrać elektroniczny pasek wynagrodzeń, użytkownik powinien uruchomić aplikację Teta ME i wybrać zakładkę Dokumenty. Opcja wygenerowania paska pracowniczego znajduje się na podstronie o nazwie Raporty. Warto zaznaczyć, że dokument ze składową pensji może zostać dodatkowo przesłany na wskazany przez zatrudnionego adres e-mail.

W pasku płacowym znajdują się takie informacje, jak m.in. podstawowe dane osobowe pracownika, wyrobiony przez niego czas pracy, płaca podstawowa, premia uznaniowa, ewentualne potrącenia ustawowe oraz inne korzyści, np. opieka medyczna lub karta przedpłacona.

 

Zaufaj funkcjonalnościom systemu Teta AIR i przygotuj się na tegoroczną akcję PIT-11

Pierwsze tygodnie roku stanowią niezwykle intensywny czas dla specjalistów z działu kadr, m.in. za sprawą organizacji akcji PIT dla pracownika. Jak usprawnić obsługę kadrowo-płacową zespołu z oprogramowaniem Teta AIR? Opracowane przez nas narzędzie posiada szereg funkcjonalności, które pomagają w weryfikowaniu poprawności deklaracji PIT. Teta AIR uwzględnia przy tym informacje na temat pozostałych rodzajów zatrudnień pracownika, np. dodatkowo podejmowanych etatach.

Twój zespół zyskuje z kolei wgląd do dokumentu PIT za pośrednictwem aplikacji mobilnej Teta ME bez konieczności wizyty w siedzibie firmy. Druk dostępny jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników po wybraniu zakładki Dokumenty. Przed pobraniem elektronicznej deklaracji pracownik może zweryfikować poprawność zawartych w niej danych dzięki funkcji szybkiego podglądu.

 

Teta AIR pozwala na zrezygnowanie ze składowania papierowego archiwum dokumentów

Jakie jeszcze korzyści przynosi generowanie elektronicznych pasków płacowych i PIT-11? Digitalizacja procesów kadrowo-płacowych to także doskonały sposób na ograniczenie składowania ogromnych ilości papierowego archiwum dokumentów pracowniczych. Funkcjonalności narzędzia pozwalają bowiem na finalizowanie firmowych druków już za pomocą kilku kliknięć. Co równie ważne, Teta AIR obsługuje mobilny podpis kwalifikowany, co wpływa na jeszcze większe bezpieczeństwo podejmowanych działań.

 

Szukasz sprawdzonego narzędzia HR & Payroll, które umożliwi Ci obsługę elektronicznych pasków płacowych i PIT-11? Postaw na Teta AIR

Oferowane przez nas oprogramowanie Teta AIR od dziesiątek lat wspiera automatyzację procesów wewnętrznych największych polskich i zagranicznych firm. Narzędzie usprawnia szereg działań, które związane są zarówno z obsługą kadrową, jak i sprzedażową, finansową czy dystrybucyjną. Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną specyfikację systemu Teta AIR.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni!