0
(0)

 

Prowadzisz przedsiębiorstwo, które oferuje całodobowe wsparcie swoim klientom? Być może zarządzasz firmą o międzynarodowym charakterze, operującej w kilku strefach czasowych jednocześnie? Jeśli tak, powinieneś planować grafiki online. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zainteresować się programami do układania grafików – jakość organizacji wewnętrznej Twojej firmy może być lepsza, niż sądziłeś.

Kto powinien postawić na planowanie grafików online?

Aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie, musimy ustalić, które rodzaje przedsiębiorstw są zobligowane do układania grafików. Z oczywistych względów, z obowiązku tego są zwolnione firmy działające w ramach z góry ustalonych godzin, np. od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Sytuacja komplikuje się, kiedy dana organizacja działa w charakterze zmianowym bądź jest czynna przez 7 dni w tygodniu, również w święta państwowe – inwestycja w program do układania grafików może okazać się wówczas nieoceniona.

Ponieważ obowiązujące przepisy jasno określają wymiary godzinowe świadczenia pracy, należy uwzględniać je w ustaleniach z pracownikami. Zatrudnienie w ramach pełnego etatu liczy 40 godzin tygodniowo, podzielonych na pięć dni robocze i wolną niedzielę. Warto podkreślić, że wolna sobota nie jest kwestią ustawową – na decyzję tą wpływ ma specyfika danego zakładu oraz ułożenie grafiku pracy. Program kadrowy pozwala upewnić się, że ustalony zakres godzinowy będzie odpowiadał obowiązującym przepisom.

 

Dlaczego warto polegać na aplikacji do planowania grafików w chmurze?

Z teoretycznego punktu widzenia, nic nie stoi na przeszkodzę aby grafiki online zastąpić tradycyjną dokumentacją. Warto podkreślić jednak, że o ile forma ta bardzo dobrze sprawdza się w przypadku m.in. zakładów produkcyjnych, gdzie lwia część pracy odbywa się bezpośrednio w siedzibie firmy. Aplikacja do planowania grafików w chmurze staje się nieodzowna w momencie, w którym pracownicy wykonują swoje obowiązki w sposób „zdecentralizowany”, np. pracując wyłącznie w ramach home office.

Każdy menedżer i lider doskonale wie, jakie trudności wiążę się z ułożeniem grafiku pracy. Program kadrowy przychodzi z pomocą w kwestii uwzględnienia tzw. doby pracowniczej oraz odpoczynku dobowego oraz tygodniowego. Wspiera również monitorowanie niezbędnych zmian, wynikających m.in. ze zwolnienia chorobowego. Co więcej, dzięki możliwości udostępnienia pracownikom odpowiednich dostępów do procesów kadrowych, mogą oni błyskawicznie złożyć wnioski urlopowe z poziomu aplikacji o dowolnej porze.

 

Zaplanuj grafik online z aplikacją Teta AIR

Oprogramowanie kadrowo-płacowe Teta AIR to produkt skierowany do średnich firm, który pomoże im usprawnić firmowy workflow, oszczędzając przy tym cenne roboczogodziny. Jesteś ciekaw, jakie korzyści przyniesienie ono Twojej firmie? Umów się na konsultacje z naszymi ekspertami i poznaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania – przekonaj się, że program do planowania grafików w chmurze pomoże Ci osiągnąć zupełnie nową jakość codziennej pracy.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni!