0
(0)

 

Urlop wypoczynkowy to jedno z podstawowych praw osoby zatrudnionej w oparciu o umowę o pracę. Jego długość jest uzależniona od stażu pracy, a pracownikowi co roku przysługuje dwa tygodnie nieprzerwanego urlopu. Sprawna organizacja urlopów może jednak nastręczyć sporo trudności, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Z pomocą przychodzi wówczas system Teta, który pomaga błyskawicznie rozpatrywać wnioski pracownicze i e-urlopy.

Dlaczego warto postawić na elektroniczne wnioski urlopowe?

Pracownicy organizacji, które korzystają z oprogramowania Teta, mają możliwość błyskawicznego składania e-wniosków urlopowych. Digitalizacja procesu wnioskowania zapewnia szereg korzyści zarówno pracownikom, jak i kadrze menedżerskiej.

Przedstawiciele pierwszej grupy nie muszą obawiać się, że wstępne ustalenia znikną w gąszczu bieżących spraw (jak ma to często miejsce w przypadku organizacji urlopów na telefon). Kadra zarządzająca zyskuje pewność, że zaakceptowane już e-wnioski urlopowe nie wpłyną negatywnie na jakość pracy, a wszystkie kluczowe stanowiska będą obsadzone bez niepożądanych przerw.

 

Jak przebiega składanie i rozpatrywanie elektronicznych wniosków urlopowych?

Osoby, które posiadają profil w firmowym systemie Teta mogą błyskawicznie wystąpić o e-urlop. Oprogramowanie kadrowo-płacowe pomoże określić nie tylko liczbę należnych dni, lecz również charakter składowanego wniosku, związanego z:

  • standardowym urlopem wypoczynkowym,
  • urlopem na żądanie,
  • dniami bądź godzinami, które należne są opiekunowi dziecka do 14 r.ż.
  • urlopem na cele szkoleniowe,
  • urlopem okolicznościowym,
  • dniem wolnym, związanym z indywidualną polityką firmy.

System Teta wysyła użytkownikowi informację zwrotną na temat przysługujących dni wolnych, sprawdzając zgodność wniosku pracowniczego z wymiarem zatrudnienia pracownika i liczbą wykorzystanego urlopu.

 

Akceptacja e-urlopów staje się jeszcze prostsza

Czy organizacja dni wolnych w Twojej firmie opiera się o urlop na telefon bądź ustalenia ustne, które zanikają w gąszczu bieżących spraw? Oprogramowanie kadrowo płacowe Teta usystematyzuje urlopy zespołów, umożliwiając ekspresowe zatwierdzenie bądź odrzucenie danego wniosku.

Obieg firmowych danych może być oparty zarówno o mechanizmy systemowe, jak i zorganizowany zgodnie z wewnętrznymi procedurami organizacji. Warto podkreślić również, że oprogramowanie kadrowo-płacowe Teta jest na bieżąco aktualizowane zgodnie z obowiązującą literą prawa, uwzględnia również potrzeby osób, które świadczą pracę w oparciu o wyjątkowe zasady, związane np. ze stanem zdrowia.

 

Chcesz poznać więcej funkcjonalności Teta? Skontaktuj się z naszym ekspertem

Oprogramowanie z rodziny Teta przeznaczone jest dla dużych i średnich firm, które pragną zoptymalizować procesy wewnętrzne. Nasze systemy pomagają zaoszczędzić nawet 62 godziny w miesiącu. Jesteś ciekaw, jak osiągnąć podobny wynik? Wypełnij formularz kontaktowy i czekaj na odpowiedź naszych specjalistów, którzy umówią Cię na prezentację możliwości systemu.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni!