3
(2)

 

Skuteczne zautomatyzowanie procesów wewnętrznych firmy przynosi nieocenione wsparcie pracownikom działu HR & Payroll. W opracowanym przez nas systemie Teta AIR działania, które związane są z planowaniem i rozliczaniem czasu pracy zatrudnionych, poddawane są pełnej digitalizacji. Co ważne, oprogramowanie pomaga pracownikom kadrowo-płacowym sprawnie kwalifikować godziny nadliczbowe. Jak liczyć przekroczenia dobowe z Teta AIR? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Prawo pracy a nadgodziny. Jak liczyć przekroczenia dobowe za pomocą platformy online?

Jeden z rozdziałów Kodeksu Pracy poświęcony został przekroczeniom dobowym. Jak liczyć nadmiarowe godziny zatrudnionych? W uregulowaniach prawnych zaznaczono, że: „Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych”.

Praca ponadwymiarowa jest więc zgodna z prawem w razie szczególnych potrzeb pracodawcy. Co ważne, w zamian za przepracowane nadgodziny zatrudniony może ubiegać się o czas wolny od pracy.

 

Godziny ponadwymiarowe. Jak liczyć przekroczenia dobowe pracowników?

Narzędzie kadrowo-płacowe Teta AIR umożliwia menadżerom wygodne rozliczanie stanu przepracowanych godzin zespołu. Pracownicy i przełożeni zyskują wgląd w zestawienie wyrobionych norm dobowych. Użytkownicy widzą ilość godzin zleconych, rozliczonych oraz okres pozostały do rekompensaty.

Jak liczyć nadgodzinowy czas pracy w szybki, zautomatyzowany sposób? Oprogramowanie Teta AIR oferuje dostęp do zintegrowanej aplikacji mobilnej. Co ważne, platforma internetowa Teta ME może być obsługiwana z poziomu każdego urządzenia mobilnego – telefonu, tabletu, laptopa czy komputera stacjonarnego.

 

Przekroczenia dobowe. Jak liczyć nadgodziny z Teta AIR?

Jednym z najbardziej czasochłonnych zadań pracowników kadrowych jest weryfikowanie ilości godzin nadliczbowych. Jak liczyć nadmiary dobowe zespołu? Rozwiązanie mobilne Teta ME pomaga usprawnić comiesięczny proces raportowania pracy.

Aplikacja pozwala zatrudnionemu w łatwy sposób złożyć wniosek o odbiór godzin ponadwymiarowych. Jak liczone są przekroczenia dobowe w aplikacji Teta AIR? Pracownik, któremu zlecone zostały wcześniej nadgodziny, może otrzymać rekompensatę w postaci dnia wolnego. Użytkownik musi złożyć odpowiedni wniosek o odbiór nadgodzin z poziomu platformy online. Pracownik wskazuje preferowaną przez siebie datę poboru przysługującego mu wolnego i uzupełnia dokument. Wniosek przesyłany jest do przełożonego drogą elektroniczną.

Dzięki automatyzacji procesu naliczania czasu pracy użytkownik ma stały wgląd do wypracowanych nadgodzin. Jak liczony jest ponadwymiarowy okres w Teta ME? Aplikacja podsumowuje, ile zleconych nadgodzin potrzebnych jest do odbioru pełnego, 8-godzinnego dnia pracy.

Narzędzie kadrowo-płacowe Teta AIR pozwala na automatyczną kwalifikację godzin z podziałem na nadgodziny dobowe i średniotygodniowe. Oprogramowanie kategoryzuje również godziny ponadwymiarowe oraz przekroczenia uzupełnione o odpowiedni dodatek jak za nadgodziny. Co ważne, program umożliwia anulowanie okresu nadliczbowego, który został już przekwalifikowany do zapłaty.

 

Jak liczyć nadgodziny zespołu z naszym programem? Teta AIR wiodącym systemem ERP w Polsce

Teta AIR to narzędzie, która wspiera skuteczną digitalizację szeregu procesów kadrowo-płacowych przedsiębiorstwa. Oprogramowanie pomaga w sprawnym ewidencjonowaniu czasu pracy zatrudnionych – Teta AIR kwalifikuje ponadwymiarowe normy oraz sugeruje sposób rekompensaty za wypracowane nadgodziny zespołu.

Zastanawiasz się, czy system sprawdzi się w Twojej firmie? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i poznaj pełne korzyści, związane z wdrożeniem specjalistycznego programu kadrowo-płacowego.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba ocen: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni!