5
(1)

 

Czasy, w których dział Human Resources zajmował się przede wszystkim podstawowymi zadaniami kadrowo-płacowymi oraz administracyjnymi, minęły bezpowrotnie. Specjaliści HR stanowią obecnie ważną, strategiczną komórkę w każdym dużym przedsiębiorstwie, wspierając szereg procesów związanych z wizerunkiem firmy czy tworzeniem jej kultury organizacyjnej. Wraz z rozwojem kompetencji miękkich, na znaczeniu zyskał system HRM – co ukrywa się pod tym pojęciem?

System HRM – co to? Jak interpretować to pojęcie?

HRM, czyli Human Resources Management, jest swojego rodzaju połączeniem narzędzi oraz praktyk, sprzyjający wydajnym zarządzaniem pracownikami. Aby proces ten cechował się możliwie największą wydajnością, system HRM obejmuje m.in. dedykowane funkcjonalności kadrowo-płacowe, które sprzyjają procesowi automatyzacji wykonywanych na co dzień obowiązków.

Jednym z najważniejszych założeń, jakie powinny spełniać systemy HRM, jest stworzenie nadrzędnej bazy danych, gromadzącej wszystkie najważniejsze informacje na temat bieżącego zatrudnienia. Warto pamiętać, że systemy HRM mogą wspierać zarówno średnie firmy, działające na szczeblu lokalnym, jak i duże, międzynarodowe marki o rozdrobnionej strukturze.

 

Systemy HRM obejmują zróżnicowane funkcjonalności

Aby działania w ramach Human Resources Management mogły przynieść oczekiwane korzyści, należy dowiedzieć się, jakie funkcje znajdziemy w systemie HRM. Co to oznacza w praktyce? Firmy, które zastanawiają się nad wdrożeniem takiego oprogramowania, mogą liczyć na uzyskanie dostępu do:

Ogólnofirmowej bazy danych

To nadrzędne źródło informacji na temat pracowników oraz prowadzonej w ich sprawie dokumentacji cyfrowej, która okaże się nieoceniona w różnego rodzaju raportach oraz analizach. Indywidualne teczki pracowników zawierają również informacje na temat urlopów, szkoleń, grafików czy warunków aktualnej umowy.

Portalu pracowniczego

Aby jak najbardziej usprawnić procesy kadrowe, system HRM posiada portal pracowniczy, dzięki któremu pracownicy mogą samodzielnie zgłaszać wnioski przełożonemu czy kadrom. Portal pracowniczy usprawnia proces zgłaszania wniosków urlopów, pracy zdalnej oraz umożliwia zapoznanie się z aktualnym grafikiem.

Integracja z instytucjami państwowymi

System HRM powinien również wspierać wymianę firmowych danych z najważniejszymi platformami urzędowymi, takimi jak ePUAP, Ministerstwo Finansów-PIT, płatnik ZUS czy portalami Instytucji Finansowych, upoważnionych do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

 

Teta AIR – system HRM, któremu możesz zaufać

Szukasz oprogramowania, które zapewni Ci zupełnie nową jakość realizacji procesów kadrowych? Chcesz postawić na rozwiązania opierające się o zawsze zaktualizowane przepisy, dzięki czemu nie zaskoczą Cię zmiany, proponowane w ramach programu Polskiego Ładu? Zapoznaj się z pełną charakterystyką Teta AIR – to system HRM, stworzony z myślą o firmach zatrudniających od 250 pracowników, dzięki któremu będziesz w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt roboczogodzin w miesiącu.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni!