5
(1)

Praca zdalna to dla niektórych przedsiębiorstw system, który po raz pierwszy narzuciły pandemiczne warunki. Ale wraz z ustaniem obostrzeń wiele firm zdecydowało się utrzymać możliwość pracy w trybie Home Office na stałe lub w modelu hybrydowym.

W opisywanej sytuacji, ważne jest dostosowanie warunków pracy do komunikacji zapośredniczonej łączem internetowym. Jednym z nowoczesnych, usprawniających narzędzi jest system HR w chmurze. Aplikacja przyda się również do usprawnienia pracy biura o tradycyjnym modelu. Sprawdź, wszystkie możliwości i przekonaj się, czy sprawny program kadrowo-płacowy, może generować oszczędności.

Korzyści płynące z wprowadzenia cyfrowych systemów HR w przedsiębiorstwie

Praca zdalna jest korzystna zarówno z perspektywy pracodawcy, który oszczędza na wydatkach związanych z utrzymaniem biura oraz może zatrudniać specjalistów mieszkających w odległych miastach, jak i z punktu widzenia pracowników, ceniących pracę w spokojnych, domowych warunkach, bez konieczności codziennego marnowania czasu w korkach.

Aby wymienione wyżej zalety, mogły się zmaterializować, należy przygotować firmę z pomocą odpowiednich aplikacji. HR w chmurze to system, który umożliwia zdalne zarządzanie pracownikami na każdym etapie zatrudnienia, a zwłaszcza w obszarze:

  • sprawnego zarządzania czasem pracy zatrudnionych,
  • organizacji działań administracyjnych,
  • uporządkowania wniosków pracowniczych.

 

Aplikacja w chmurze od Teta AIR

Systemy HR w chmurze w formie wygodnej aplikacji mobilnej? To możliwe dzięki rozwiązaniu Teta AIR. Proponujemy oprogramowanie, które wspiera 3 najważniejsze zadania specjalistów zatrudnionych w dziale HR & Payroll.

1. HR w chmurze a zarządzanie czasem pracy

Aplikacja w chmurze do zadań kadrowo-pałacowych, wspiera kierowników oraz team menagerów w ewidencji czasu pracy zatrudnionych. Warto podkreślić, że usprawnienia dotyczą zarówno codziennego naliczania czasu i miesięcznych podsumowań, jak i bieżącego informowania o nagłych nieobecnościach. Dzięki intuicyjnemu systemowi, można łatwiej zbierać informacje do cyklicznych raportów wewnętrznych.

Oprogramowanie HR w chmurze ułatwia również zarządzanie nadgodzinami, a przejrzysty plan pracy pozwoli ustalić najbardziej komfortowy termin do odbioru nadliczbówek. Łatwiejsze staje się także układanie grafików, z uwzględnieniem regulaminowych przerw dobowych i tygodniowych.

2. Systemy HR w chmurze – porządek dokumentów

Aplikacja Teta AIR umożliwia sprawne wystawianie comiesięcznych pasków płacowych i pozwala na digitalizację kluczowych dokumentów, co sprawia, że firma oszczędza miejsce na przechowywanie papierowych kopii, a także ogranicza koszty związane z wydrukami.

Systemy HR są również ogromną pomocą w okresie rozliczania rocznych zeznań podatkowych PIT. Specjaliści z działu kadr i płac mogą wygodnie przesyłać dokumenty podatkowe z poziomu aplikacji mobilnej, gwarantując przy tym bezpieczeństwo danych osobowych zgodne z ustawą o RODO.

3. Wnioski pracownicze pod kontrolą

HR w chmurze pozwala na wysyłanie wniosków urlopowych i innych wniosków pracowniczych z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Sieciowe zgłaszanie potrzeb eliminuje konieczność każdorazowego pojawiania się w biurze, aby podpisać stosowne dokumenty i jest nieoceniona w zdalnym systemie pracy.

 

Wybierz systemy HR idealnie dopasowane do Twojej organizacji

Systemy HR od Teta AIR pozwalają zorganizować pracę zdalną, wprowadzają porządek w codzienne zadania i oszczędzają czas, który specjaliści z działu kadr i płac mogą przeznaczyć na strategiczne działania. Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty i umów się na prezentację online z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszelkie wątpliwości.

Czy wpis był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni!